15 Mart 2015 Pazar

Kirpik Güçlendirmek

Kirpik Güçlendirmek


Kirpik güçlendirme bir çok kadının sorun ettiği bir konu. Kirpikler 3 ayda dökülen kıl kökleridir. Dolayısıyla kirpik köklerinin bakımı kirpikleri güçlendirmek ve kirpikleri daha hızlı uzatmak oldukça önemli bir konu halini alıyor. Bu konuya badem yağı kirpik yazımızda değinmiştik. onuyla ilgili olarak kirpikleri güçlendirici bir yazıya kadininyeri.org sitesinde denk geldim sizin için alıntıladım.

Kirpik GüçlendiriciKirpikler bir kadın için vazgeçilmezlerin en başında gelir. Bakımlı ve gür kirpikler bir kadının bakışlarını büyüleyici yapar, büyüleyici bakışlar güzel bir göz makyajıyla birleşirse oldukça etkileyici bir görüntü ortaya çıkar. Bunun için bu yazımda size kirpikleri güçlendirme yollarını aktarmaya çalışacağım. Kirpik güçlendirme ve gürleştirme konusundaki bu bilgilerle daha güzel ve bakımlı kirpiklere sahip olacaksınız.

Kirpik Gürleştirmek


Kirpiklerin cılızlığı kadınları takma kirpikler kullanmaya itiyor, peki dökülen zayıf, güçsüz kirpikler nasıl gürleşecek. Bu noktada badem-yagi.org sitesinden bir alıntı yapacağım. 


...Esasen kirpikler anogen, telogen ve katagen adı verilen evrelerle oluşur, büyür ve dökülürler, yani kirpiklerin dökülmesi normaldir, kirpikler 3 ay gibi bir sürede oluşum gelişim ve dökülme göstererek dinlenme fazına geçip sonrasında yeniden oluşmaya başlar. Kirpik köklerimiz tıpkı saçlarımız gibidir. Yani stres, beslenme bozuklukları, iklim değişiklikleri, hamilelik gibi durumlarda normalden biraz fala dökülürler... 


...
Kirpik bakım yöntemlerine dair çok fazla bilgi var ve üzülerek belirtmek gerekirse çoğu boş ve safsata olan tarifler içeriyor. Kirpik bakımında kirpik diplerini ve kirpikleri besleyecek maddeler ve yağlar var, ancak akla gelen yağı ve otu sanki mucize yaratacakmış gibi anlatanlara karşı sizi uyarıyoruz. Özellikle internette alıntı metoduyla oluşturulan içeriklerin çoğu uydurma.


Kirpiğe İyi Gelen Vitamin ve YağlarKirpik bakımında kullanılabilecek ve kirpik dipleriyle kirpiklere faydalı vitaminler şunlardır B3 vitamini, B5 vitamini, C vitamini, E vitamini dir, bunlardan b3,b5 ve c vitamini suda çözünürken e vitamini yağda çözülür.


Kirpik bakımında kullanılabilecek yağlar ise Avokado Yağı, Hint Yağı, Badem Yağı ve Skualen'dir. Kirpik bakım yağlarını kirpik diplerine ve kirpiklere uygulayabilirsiniz... Bu alıntıdan sonra kirpik güçlendirmenin ne demek olduğunu anladıysak size kısaca bir kirpik güçlendirici bakım yağı tarifi vereceğim. 


Kirpik Güçlendirici Bakım Yağı1 çay kaşığı hint yağı
1 çay kaşığı badem yağı
1 çay kaşığıavokado yağı
1 çay kaşığı e vitamini


Bu malzemelerin hepsini karıştırınca bir kirpik bakım yağı elde edeceksiniz. oluşacaktır. Bu karışımıbir kulak çubuğüu yardımıyla kirpik diplerinize uygulamanız oldukça olumlu sonuçlar verecektir. 


Kirpik güçlendirici bu bakım yağı kirpiklerinizin daha dolgun olmasını sağlayacaktır.


Konuyla ilgili bir çok kozmetik ürün var bu hepinizin malumu ancak bana yağ ve vitaminlerle bakım yapmak çok daha mantıklı ve anlamlı geliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder