26 Kasım 2012 Pazartesi

Badem Yağı Kaş

Badem Yağı Kaş


Kaş bakımı için badem yağı kullanabilirsiniz, kaşlarınız badem yağı sayesinde oldukça güzel ve parlak gözükecektir.

Kaşlarımız yüz hatlarımıza kimlik kazandırırlar. Özellikle soğuk ve ayaz kış mevsiminde, saçımız ve cildimiz gibi, kaşlarımız da hasar görürler. Eğer kaşlarınıza yeterli ve doğru bir bakım yapılmazsa kaşlarınızın azalması da kaçınılmaz olacaktır. Çoğumuz, hasar gören saç ve cildimiz için değişik bakım ürünleri ve yöntemleri uygularız fakat kaş ve kirpiklerimizi çoğu zaman ihmal ederiz.

Oysa saçlarımız gibi kaşlarımız için de düzenli bir bakım gerektirir. Kaş bakımında bazı kozmetik ürünlerden ziyade özellikle bitkisel yağlar kullanılmalı. Hasar görmüş kaşlar için kullanılacak bitkisel yağlar, nemlendirici etkilerine iyi cevap vermektedirler.


Kaşları güzelleştiren bitkisel yağlar

 

  • Hint yağı ve tatlı badem yağı, kaş ve kirpikler için zararsız mükemmel nemlendiriciler olarak tercih edilebilir. Yalnızca nemlendirmekle kalmaz aynı zamanda onları beslerler.Kirpiklerinizin doğal rengini ortaya çıkarmakta da çok marifetlidirler.
  • Hint yağı, Hint yağı ağacının tohumlarından elde edilen zengin, kayganlaştırıcı ve yumuşatıcı bir yağdır. Dudak bakımında da kullanılır.
  • Tatlı badem yağı, badem ağacının tohumlarından sıkılır, nemlendirici ve besleyici etkileri vardır. Ancak şuna dikkat çekmek isterim: Acı badem yağı gözler için zararlıdır, kullanılmamalıdır.

 

Banyo sonrasında uygulanacak kaş bakımı


1 çay kaşığı Hint yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağını karıştırdıktan sonra, temiz bir pamuklu kulak çöpünü bu yağa batırın ve özellikle banyo sonrasında, kaşlarınıza ve daha sonra göz içine ve göz çevresi cildine değdirmeden kirpiklerinize uygulayın. Bir saat kalması yeterlidir, ardından gül suyu ile temizleyin. Gül suyu temizlerken nemlendiren ve onarıcı bakım yapan bir üründür.

Kaş bakımı için özellikle bayanlara bir çok ürün sunulmakta ve ciddi rakamlara satılmaktadır; ama kaş bakımında hiç bir ürününün yerini dolduramayacağı yağ badem yağıdır. Badem yağı içerdiği mineraller ve vitaminler ile kaşların bakımı ve canlılığı için çok özel bir şifalı yağdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder